• Rodzice wraz z uczniami i nauczycielami tworzą środowisko, działające na rzecz stałego budowania i doskonalenia warunków kształcenia i wychowania. Dla każdego z wymienionych wyżej podmiotów ustawodawca przewidział możliwości zrzeszania się i wypowiadania w sprawach przedszkola. Jednym z tych podmiotów jest Rada Rodziców, której status wpisuje w strukturę organów przedszkola.

Rada Rodziców to reprezentacja rodziców dzieci z każdej grupy przedszkolnej, która współdziała z dyrektorem i nauczycielami w realizacji zadań statutowych placówki.

Prosimy o zapoznanie się poradnikami dotyczącymi kompetencji Rady Rodziców:

kompetencje-rady-rodzicow.pdf

rady-rodzicow-mikro-1.pdf

Jednocześnie informujemy, że  w roku szkolnym 2023/2024 stawka nieobowiązkowej opłaty na Rade Rodziców pozostaje bez zmian i wynosi miesięcznie od 15zł do 30zł zgodnie z Państwa możliwościami.

Wpłaty można dokonywać na konto Rady Rodziców:
          35 1240 1330 1111 0010 9694 8388

Państwa wpłaty finansują udział dzieci w teatrzykach, spotkaniach i wydarzeniach realizowanych w przedszkolu i poza nim. Z tej kwoty zakupywane są także nagrody na konkursy dla dzieci i wiele pomocy dydaktycznych.

Dziękujemy, kwiaty dla Rodziców