• Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna

• Przedszkole w codziennej pracy wspiera rozwój dzieci. Nauczyciele prowadzą obserwacje, a wnioski z nich wykorzystują w celu dostosowania metod i  form pracy do możliwości dzieci. Ponadto, jeśli zachodzi potrzeba, tworzą programy - indywidualne, bądź grupowe, do wspierania rozwoju wychowanków. Praca bieżąca z dzieckiem - wsparcie, realizowane jest codziennie w godzinach 8.00-9.00, a także po 14.30.

W przedszkolu zatrudniony jest  logopeda, który we wrześniu i październiku diagnozuje dzieci, a następnie prowadzi z nimi zajęcia logopedyczne. Rodzice decydują czy wyrażają zgodę na objęcia dziecka takimi zajęciami i otrzymują informacje dotyczące programu pracy. Po każdych zajęciach w indywidualnym zeszycie dziecka będą znajdować się informację nad czym należy pracować. Jeżeli Państwa dziecko będzie uczęszczać na zajęcia, prosimy o przygotowanie dla niego zeszytu.

Pani logopeda jest w przedszkolu we wtorki, środy i czwartki od godzin 8.00 do 13.00

Pani psycholog jest w przedszkolu w poniedziałki od 9.30 do 14.30 i środy od 14.00 do 17.00

Pedagodzy specjalni i terapeuta pedagogiczny są w przedszkolu codziennie.

Logopeda – Szkoła Podstawowa nr 10 w Puławach

Przedszkole współpracuje także z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Tychach. Zgodnie z ustalonym harmonogramem do przedszkola przychodzi psycholog, by konsultować z nauczycielami zaistniałe wątpliwości. To także czas konsultacji dla rodziców, podczas których możecie Państwo uzyskać informację, poradę, zalecenia, czy wsparcie. Dodatkowo możecie umawiać się na spotkania ze specjalistami na terenie Poradni. Kontakt do PPP:

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Tychach

ul. Andersa 16,  43-100 Tychy

tel. 32 227 23 92;  32 327 17 66; 513 032 811

e-mail: ppp@oswiata.tychy.pl

www.ppp.tychy.edu.pl

Oferta poradni na rok szkolny 2023/2024

Oferta znajduje się na tej stronie OFERTA

Zapisy do grup telefonicznie lub osobiście w sekretariacie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Andersa 16 – liczba miejsc ograniczona nr telefonu 513 032 811; 32 227 23 92.

Poza pomocą z poradni PP, rodzice wsparcia mogą szukać także:

Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej - http://www.mops.tychy.pl/main/index.html
          Poradni Zdrowia psychicznego -
          Wojska Polskiego 4, 43-100 Tychy, tel.: +48323270090,
          Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczo- Konsultacyjnym - http://www.rodk.pl/

Jednak przede wszystkim Drodzy Rodzice, jeśli będziecie potrzebować pomocy, pamiętajcie - jesteśmy tu dla Was! I na koniec prawdziwe, ale z przymrużeniem oka...

Wychowuję do szczęścia - Rodzice Cafe - Home | Facebook