• Sześciolatek w przedszkolu

• Roczne przygotowanie przedszkolne obowiązuje dzieci w wieku 6 lat. Rodzice mają obowiązek zapisać dziecko do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole lub zapewnić mu możliwość spełnienia tego obowiązku w innej formie. Dodatkowo muszą zadbać o to, żeby dziecko regularnie uczęszczało na zajęcia.

Podstawami prawnymi, które mówią o rocznym obowiązku przygotowania przedszkolnego, są dwie ustawy:

• Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1148) zwana dalej „prawo oświatowe”,
          • Ustawa z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1314 ze zm.) zwana dalej „ustawą egzekucyjną”.

JESTEM DZIECKIEM – MAM PRAWA I OBOWIĄZKI DZIECI STARSZE 5-6 LATKI –  FAUSTYNKA

Nieobecność dziecka 6 letniego rodzice winni są usprawiedliwić.  Usprawiedliwienie prosimy dostarczać do  nauczycieli w formie pisemnej.

Jeśli dziecko nie realizuje obowiązku przedszkolnego, dyrektor uruchamia procedurę przed egzekucyjną i egzekucyjną. Szczegóły w linku poniżej.

Odroczenie rocznego obowiązku przygotowania przedszkolnego

Odroczyć obowiązek można dziecku z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Odroczyć obowiązek można dwukrotnie i maksymalnie do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat. Wniosek o odroczenie rocznego obowiązku przedszkolnego należy złożyć do 31 sierpnia danego roku. Składa się w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Jak już zostało wspomniane obowiązek odroczyć można dwukrotnie. Opiekunowie prawni mogą więc złożyć ponownie wniosek w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 8 lat.