• Informacja

• Przedszkole 19 informuje, iż w żaden sposób nie utożsamia się z opiniami, które są  zamieszczane na stronach ocenbelfra.pl oraz megaszkola.pl.

Dane pojawiające się we wspomnianych serwisach, nie były w żaden sposób konsultowane z placówką czy też zainteresowaną osobą oraz przez nią autoryzowane.

Placówka w żaden sposób nie rekomenduje wspomnianych serwisów, jako wiarygodnych źródeł informacji na temat działalności statutowej podmiotu oraz nauczycieli, którzy zostali tam wykazani.

W przypadku pojawienia się opinii nieodpowiedniej lub krzywdzącej, należy się kontaktować bezpośrednio z administratorem wspomnianej strony internetowej.

• INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO NASZEGO PRZEDSZKOLA

• Z uwagi na zbliżający się okres rekrutacji na rok szkolny 2022/2023
            prosimy o wypełnienie deklaracji kontynuacji edukacji przedszkolnej
            w terminie od 7 lutego do 14 lutego 2022 r.

Brak deklaracji oznacza, że Państwa dziecko nie będzie kontynuować edukacji przedszkolnej w kolejnym roku szkolnym w naszej placówce.

• Dzień Pizzy

• Dnia 9 lutego (środa) zamienimy się w prawdziwych kucharzy.
            Każda z grup będzie miała okazję,
            aby wykonać swoją pizzę z ulubionymi dodatkami.
            Wykorzystamy ser, szynkę, paprykę kolorową,
            pomidorki koktajlowe, kukurydzę, brokuły, ogórki kiszone.

Panie kucharki upieką przygotowaną przez nas pizzę,
            kt
            órą później zjemy na obiad.
            Będzie przepysznie, mniam, mniam!

• Walentynki

• Informujemy, że ze względu na rozpoczynające się ferie,

obchodu „Walentynek” zostają przeniesione na 11 lutego (piątek).

Prosimy o ubranie dzieci w miarę możliwości na kolor czerwony

• Drodzy Rodzice i Dziadkowie,

występy grupy KRÓLICZKI i dla Babci i Dziadka można już oglądać w zakładce WYDARZENIA

• Drodzy Rodzice i Dziadkowie,

występy grupy MISIE KUBUSIE dla Babci i Dziadka można już oglądać w zakładce WYDARZENIA

• Drodzy Rodzice i Dziadkowie,

występy grupy SŁONECZKA dla Babci i Dziadka można już oglądać w zakładce WYDARZENIA

• Zdjęcia z balu

• Zapraszamy po odbiór zdjęć z balu

w cenie 45 zł. /komplet.

Zdjęcia rodzeństw w wysokości 55 zł. ze względu

na dodatkowe zdjęcie grupowe.

• UWAGA RODZICE!

•  Prosimy o ubiór dzieci adekwatny do pogody

tzn. czapka, rękawiczki, ciepłe spodnie,

ewentualnie ubranie na zmianę.

• Dzień Babci i Dziadka

• Drodzy Rodzice

Z uwagi na wysoką absencję dzieci
            występy z okazji dnia Babci i Dziadka będą nagrywane
            w następujących terminach:

gr. Misie-Kubusie – 28 stycznia (piątek)

gr. Króliczki - 31 stycznia (poniedziałek)

gr. Kangurki – 25 stycznia (wtorek)

gr. Słoneczka – 26 stycznia (środa)

Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyszły odświętnie ubrane.

• Bal karnawałowy

•  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na

BAL KARNAWAŁOWY,

który odbędzie się w naszym przedszkolu

w dniu 12.01.2022 (środa).

Prosimy rodziców o przygotowanie strojów karnawałowych.

Bal odbędzie się w reżimie sanitarnym – dzieci będą bawić się w swoich salach, gdzie wezmą udział w zabawach i konkursach, każda grupa osobno będzie miała spotkanie z wodzirejem, a także wykonane zdjęcia przez fotografa z Foto Piwnica.

• Projekt e-Twinning - "Pocztówki dla bohaterów"

•

W ramach udziału w międzynarodowym projekcie e-Twinning "Pocztówki dla bohaterów" zachęcamy Państwa do wykonania wraz z dziećmi pocztówek wyrażających wdzięczność medykom za ich codzienną pracę. Mogą one być wykonane w dowolnym formacie, dowolną techniką.

Pocztówki prosimy dostarczyć do sali grupy Misie-Kubusie do dnia 7 stycznia. Zostaną one przekazane pracownikom medycznym Szpitala Wojewódzkiego w Tychach oraz zaprezentowane współpracującym z nami przedszkolom i szkołom w Estonii, Grecji i Turcji.

• E-twinning

• W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki biorą udział w następujących projektach w ramach E-twinningu:

- projekt wykorzystujący i pomagający rozwijać naturalne predyspozycje dziecka do nauki języków „Kochamy język angielski”. W ramach realizacji projektu oprócz wprowadzania języka angielskiego poprzez różnorodne zabawy, śpiew i rymowanki dzieci poznają wybrane tradycje współpracujących z nami krajów, czyli Macedonii Północnej, Portugalii, Serbii, Hiszpanii oraz Turcji.

- projekt „Udajmy się w kosmos” mający na celu stwarzanie sytuacji sprzyjających odkrywaniu tajemnic planet znajdujących się w naszym Układzie Słonecznym. Zdobywanie wiedzy odbywa się poprzez organizowanie ciekawych zabaw często wykorzystujących elementy kodowania. Wspólnie z nami w tym projekcie biorą udział szkoły i przedszkola z Albanii, Portugalii, Serbii, Estonii, Francji, Grecji, Litwy i Turcji.

- projekt uwrażliwiający na piękno przyrody oraz ukazujący wagę segregowania odpadów „Wieża recyklingowa”. Projekt pomaga uświadomić dzieciom, iż jesteśmy częścią przyrody i powinniśmy dbać o otaczające nas środowisko, uczy również zasad dotyczących segregacji śmieci. Wraz z nami w tym projekcie współdziałają placówki z Rumunii, Turcji i Grecji.

- projekt „Pocztówki dla bohaterów” przybliżający dzieciom zawody związane z medycyną, podkreślający wagę owych profesji oraz uwrażliwiający na potrzeby innych. Wspólnie z nami pocztówki dla medyków wykonywać będą dzieci z Estonii, Grecji, Rumunii i Turcji.

- projekt „Czego nauczę się od Natury?” odkrywający jej tajemnice oraz przybliżający znaczenie przyrody w naszej codziennej egzystencji. W świat przyrody udamy się wspólnie z dziećmi z Turcji oraz Litwy.

Wymienione wyżej projekty pomagają uświadomić dzieciom, iż na świecie istnieją inne kraje i zrozumieć potrzebę nauki języka angielskiego. Rozwijają one również tolerancję w stosunku do innych nacji, kultur, tradycji.

• Uwaga Rodzice

• Z PRZYCZYN OD NAS NIE ZALEŻNYCH ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY
            ZOSTAJĄ PRZEŁOŻONE.
            O nowym terminie powiadomimy po jego ustaleniu.