• Podziękowanie

• Drodzy Rodzice!

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony rok szkolny 2020/2021. Dziękujemy za owocną współpracę, za okazane wsparcie, pomoc, za gesty życzliwości.

Mamy nadzieję, że czas wakacyjnego odpoczynku przyniesie Wam i Waszym bliskim odrobinę wytchnienia, a jednocześnie będzie owocny w wakacyjne przygody, podróże. Życzymy Wam pięknych gwieździstych nocy i słonecznych dni. Chodzenia boso po piasku, leżenia na kocu na łące, patrzenia w chmury. Górskich wędrówek, leśnych spacerów, morskich podróży. Bez względu na to gdzie spędzicie ten czas  niech obfituje w rodzinne rozmowy, bliskość, wspólne gry, czytanie książek. Bądźcie razem!
            Bezpiecznego wypoczynku!

• UWAGA

• Prosimy rodziców dzieci kończących edukację przedszkolną

o oddanie jednej bezpłatnej karty magnetycznej w ostatnim

dniu pobytu dziecka w przedszkolu

(u pani intendent albo u pani dyżurującej na szatni)

• TABLO

• Rodziców dzieci z gr. Misie-Kubusie prosimy o wpłatę 45 zł.

za zdjęcia do tablo,które będą do odebrania

na zakończeniu Roku Szkolnego

W cenie 20 zł można domówić dodatkowy komplet.

• Multikino

• Dnia 23 czerwca (środa)

dzieci z grupy Słoneczka i Misie-Kubusie

pójdą do Multikina na bajkę edukacyjną pt. „Kacperiada”.

Prosimy o przyprowadzenie dzieci na godz. 08:30.

Koszt wynosi 12 zł. /wpłata u pani intendent.

• UWAGA RODZICE!

• Informujemy, że stawka żywieniowa od dnia 01.06.2021 r. została obniżona
            i wynosi 8,00 zł.

OPŁATY DZIENNE ZA WYŻYWIENIE:

• śniadanie 2,00 zł

• obiad 4,50 zł

• podwieczorek 1,50 zł.

Przypominamy również o terminowej płatności do 15 dnia każdego następnego miesiąca.

• Uroczystości z okazji DNIA MAMY i DNIA TATY

• Zapraszamy rodziców na uroczystości z okazji ich święta, które odbędą się w następujących terminach:

Króliczki – 15.06 o godzinie 15.30

Słoneczka – 16.06 o godzinie 16.00

Kangurki – 17.06 o godzinie 16.30

Misie Kubusie – 22.06 o 15.30 – połączone z pożegnaniem przedszkola.

Przypominamy, że podczas występów rodzice zobowiązani są do posiadania maseczek i zachowania dystansu.

• Dzień dziecka

• Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnych dwudniowych zabaw z okazji ich święta!

01.06 – zabawy z animatorkami, tańce, konkursy sportowe i ogromne bańki mydlane. Ponad to niespodzianki dla wszystkich dzieci, pizza i pyszne smakołyki.

02.06 – Zabawy plastyczne na ogrodzie – prawdziwa galeria sztuki ;) oraz teatrzyk. Teatrzyk rozpocznie się po obiedzie, prosimy by w tym dniu odebrać dzieci po podwieczorku.

• ZDJĘCIA TABLO

• W poniedziałek 31 maja
            dzieci z gr. Misie-Kubusie będą miały
            wykonywane zdjęcia do tablo.
            Prosimy, aby dzieci były ubrane elegancko
            w kolorach pastelowych.

• Odpowiedzialne podejście

• Drodzy rodzice prosimy o codzienne sprawdzanie skóry głowy dziecka, a w przypadku zaobserwowania problemu poddanie wszystkich domowników kuracji. Tylko dzięki odpowiedzialnemu podejściu wszystkich Państwa jesteśmy w stanie pozbyć się problemu.

Przypominam, że w placówce nie ma higienistki, która na bieżąco kontrolował by skórę głowy dziecka, a nauczyciele robią to za Waszą zgodą tylko w przypadku zaobserwowania niepokojącego zachowania.

Pomimo zapewnia bezpiecznych i higienicznych warunki pobytu dziecka w przedszkolu, cyklicznie problem wszawicy pojawia się w różnych grupach. Zdaję sobie sprawę, że jest to problem globalny, dzieci mają kontakt z różnymi osobami, w środkach komunikacji, na placu zabaw, czy z rodzeństwem przebywającym w szkołach i że nie jest on zależny od warunków domowych. Nie mniej jednak musimy działać wspólnie i odpowiedzialnie.

Na placówce spoczywa obowiązek informowania i kontrolowania sytuacji, ale to Państwo muszą codziennie sprawdzać skórę głowy dzieci i na bieżąco, od razu, usuwać problem. Przypominam, że skórę głowy należy umyć specjalnymi środkami nie tylko u osoby mającej wszy ale u wszystkich domowników. W najbliższych dniach otrzymają państwo indywidualnie informacje o sytuacji.

Dodatkowo  załączeniu zostawiam stanowisko GIS oraz Narodowego Instytutu Zdrowa Publicznego.